DOĞALGAZ TESİSATI

Firmamız doğalgaz kurulum ve uygulama taahhüdü ile sektöre adımını atmıştır. Bünyemizde bulunan doğalgaz açma yetkisi olan mühendis kadromuz ve güler yüzlü ustalarımız ile hala sektörde bu görevi yerine getirmekteyiz. Doğalgaz projelendirme, gaz açma gibi tüketici destekleri firmamızın diğer özellikleri arasında yer almaktadır…

Doğalgaz Nedir?

Doğalgaz etan,metan,propan gibi hafif moleküler ağırlıklı hidrokarbonlardan oluşan, renksiz, kokusuz, zehirli olmayan,havadan daha hafif yeraltından çıkartılan yanıcı temiz bir gazdır.

Kolay yanıcı bir gaz olup,tam yandığında mavi bir alev oluşturur. Kokusuz ve renksiz özelliğinden dolayı,sızıntısının anlaşılabilmesi için özel olarak kokulandırılır.

Ülkemizde üretimi olmayıp Rusya, İran, Cezayir gibi ülkelerden özel boru hatları ve tankerlerle ithal edilmektedir.

Doğalgaza Geçmek

1.Aşama : Site ve apartman gibi ortak yaşam alanlarında oturanların daire sayısının yarısının bir fazlası oylamasıyla yönetimin karar alması yeterlidir. Merkezi sistem kullanan site ve apartmanlar içinde aynı yöntem geçerlidir.
2.Aşama : Şehrinizde bulunan gaz dağıtım kuruluşunun yetki belgesi vermiş olduğu güvenilir bir firmaya başvurulmasıyla işlemler başlatılır ve güvence bedeli yatırılır. Keşif ve proje mühendislik çalışmaları öncesi abonelik işlemi katılım payı ilgili kuruluşa ödenerek sistem yapılandırılır. Sizin seçtiğiniz kombi ve radyatör montajları yapılarak gaz dağıtım kuruluşunun onay vermesiyle sistem çalıştırılarak teslim edilir.
3.Aşama :

*NE VAR ?*NE YOK ?
• Yakıt tasarrufu var.
• Temizlik var.
• Dilediğin gibi ısınma var.
• Dilediğin kadar anında sıcak su var.
• Konforlu yaşam ve huzur var.
• Petrol türü yakıt yok.
• Duman – is yok.
• Zehir yok.
• Kirlilik yok.
• LPG bağımlılığı yok.

SIK SORULAN sorular

Doğal gaz ; fosil kaynaklı, renksiz, kokusuz ve havadan hafif olan, Metan (CH4), Etan (C2H8), Propan(C3H8), Bütan (C4H10), Karbondioksit (CO2), Azot (N2), Helyum(He) ve Hidrojen sülfür (H2S) gibi çeşitli hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gaz karışımıdır. Yandığında kül ve kükürt bileşikleri oluşturmaz, asit yağmurlarına neden olmaz. Günümüzde oldukça değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olarak konut, işyeri, resmi kurum ve endüstride kullanılmaktadır.

Zemin altına yerleşimi yapılan yerden ısıtma sistemlerinin mekânda homojen sıcaklık dağılımı yapması, sürekli bakıma ihtiyacının olmaması, tavanda ısı birikimine sebep olmaması, her türlü yakıt ile çalıştırılabiliyor olması, düşük işletme gider maliyetinin olması, ısı yalıtımı ve ses geçirimsizliğiyle çalışması avantajları arasındadır.

Gaz veya sıvı yakıtlı kombilere göre daha çevre dostudur. Tamamen elektrik enerjisi ile çalıştığı için baca gerektirmez, çevreye zararlı atık gaz üretmez, karbon ayak izinizi azaltır.

Daha çok konfor amaçlı kullanılan klimalar, genellikle temiz ve kullanımı kolay olduğu için tercih ediliyor. Klimalar, filtresi sayesinde ortamdaki kirli havayı temizler. Aynı zamanda temiz hava soluyan bir kişinin gün içerisindeki verimini arttırır. Terlemeyi azalttığı için etrafa kötü koku yayılmasını engeller.

İklimlendirme sistemleri bir binanın yapım sürecinde planlanarak kurulabileceği gibi inşaat süreci tamamlanmış bir binaya da kurulabilmektedir. Üçalfa Mühendislik olarak iş merkezi, fabrika, valilik ve üniversite gibi pek çok alana inşaat proje aşamasında veya sonrasında uzman ekibimizle birlikte gelip, ücretsiz yerinde keşif yaparak en uygun iklimlendirme sistemlerini öneriyoruz.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ