Hakkımızda

Alfa Mühendislik olarak 2016 yılında çıktığımız bu yolda emin adımlarla ilerlemenin verdiği haklı gururu yaşamaktayız. Mekanik tesisat, Doğalgaz Tesisatı , kalorifer tesisatı, Sıhhi Tesisat, Güneş Solar sistemler, Yağmur suyu arıtma ve depolama, Endüstriyel tesisat, kafe ısıtma ve soğutma, Klima sistemleri, Havalandırma, Yangından korunma tesisatı gibi konularda hem uygulama ihale projesi çizimi, hem çizilen projelerin uygulanması sürecinde uzman ve deneyimli kadromuzu başarılı satın alma sistemlerini birleştirerek en kaliteli hizmeti en uygun fiyata vermekteyiz.

Dünyanın her geçen gün hep bir adım öteye koşar adım gittiğinin ve yerinde saymanın bile gerileme sayıldığı çok  hızlı bir çağda olduğumuzun farkındayız ve işimizi önemseyerek hep bir adım daha öteye götürmeye devam etmekteyiz. Firmamız yapılanı daha iyi yaparak ve hiç yapılmayanı hayata geçirerek devamlı kendini güncelleyerek, sektörde kısa sürede söz sahibi olmuştur.

Millli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tüvasaş (vagon fabrikası), Et Balık Kurumu, Sakarya Üniversitesi, Spor İl Müdürlüğü, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gibi bir çok devlet dairesinin hem ihale dosyası hazırlama hem yapım işleri noktasında çözüm ortaklığı sunmaktayız ve daimi çalışmaktayız. Bir çok Avm, İş merkezi, Konut, sosyal tesis, cami, STK ile kurum binaları, belediyeler, yurtlar gibi binalarda da yine bir çok çalışmamız mevcuttur.

Kısaca her zaman hedefimiz Mekanik tesisat konusunda, sektörde en teknolojik en kaliteli hizmeti en makul fiyatlara sunabilmektir. Firma prensibimiz “işine önem ver, müşteri memnuniyetini her şeyden önde tut, her yapılan işte sanki kendi mülküne iş yapar gibi çalış hem kaliteyi hem iyi fiyatı yakala” dır.

Bizlere güvendiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Misyonumuz

Ayrıca belirlemiş olduğumuz bu vizyon çerçevesinde müşterilerimize, çalışanlarımıza, ülkemize kaynak ve değer yaratan örnek bir kuruluş olmayı kendimize “MİSYON” edindik.

Vizyonumuz

Müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine “VİZYON” edinmiştir.

SIK SORULAN sorular

Doğal gaz ; fosil kaynaklı, renksiz, kokusuz ve havadan hafif olan, Metan (CH4), Etan (C2H8), Propan(C3H8), Bütan (C4H10), Karbondioksit (CO2), Azot (N2), Helyum(He) ve Hidrojen sülfür (H2S) gibi çeşitli hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gaz karışımıdır. Yandığında kül ve kükürt bileşikleri oluşturmaz, asit yağmurlarına neden olmaz. Günümüzde oldukça değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olarak konut, işyeri, resmi kurum ve endüstride kullanılmaktadır.

Zemin altına yerleşimi yapılan yerden ısıtma sistemlerinin mekânda homojen sıcaklık dağılımı yapması, sürekli bakıma ihtiyacının olmaması, tavanda ısı birikimine sebep olmaması, her türlü yakıt ile çalıştırılabiliyor olması, düşük işletme gider maliyetinin olması, ısı yalıtımı ve ses geçirimsizliğiyle çalışması avantajları arasındadır.

Gaz veya sıvı yakıtlı kombilere göre daha çevre dostudur. Tamamen elektrik enerjisi ile çalıştığı için baca gerektirmez, çevreye zararlı atık gaz üretmez, karbon ayak izinizi azaltır.

Daha çok konfor amaçlı kullanılan klimalar, genellikle temiz ve kullanımı kolay olduğu için tercih ediliyor. Klimalar, filtresi sayesinde ortamdaki kirli havayı temizler. Aynı zamanda temiz hava soluyan bir kişinin gün içerisindeki verimini arttırır. Terlemeyi azalttığı için etrafa kötü koku yayılmasını engeller.

İklimlendirme sistemleri bir binanın yapım sürecinde planlanarak kurulabileceği gibi inşaat süreci tamamlanmış bir binaya da kurulabilmektedir. Üçalfa Mühendislik olarak iş merkezi, fabrika, valilik ve üniversite gibi pek çok alana inşaat proje aşamasında veya sonrasında uzman ekibimizle birlikte gelip, ücretsiz yerinde keşif yaparak en uygun iklimlendirme sistemlerini öneriyoruz.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ